Standard minimum praw człowieka w polskim samorządzie

Stowarzyszenie Arteria w partnerstwie ze Związkiem Miast Polskich realizuje projekt mający na celu wsparcie samorządów w pracach nad budową i wdrażaniem polityk i strategii równościowych. Projekt realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

W ciągu najbliższych dwóch lat, w ścisłej współpracy z przedstawicielkami i przedstawicielami samorządów, społeczności lokalnych, ruchów miejskich i organizacji pozarządowych, lokalnych biznesów i instytucji edukacyjnych, wypracujemy praktyczne narzędzia i platformę do wzajemnej wymiany doświadczeń samorządów, które już pracują albo dopiero planują podjąć prace w obszarze wypracowania założeń, polityk i strategii włączających i równościowych.
 
Gdański koMIKS kulturowy – warsztaty komiksowe

Nadbałtyckie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Arteria zapraszają na warsztaty komiksowe, których tematem będzie wielokulturowe oblicze Gdańska - czy w dzisiejszej przestrzeni widzimy ślady dawnej wielokulturowości? Czy jest ona częścią tożsamości miasta? Co wiemy o dzisiejszych mieszkańcach i mieszkankach Gdańska? Kim są? Skąd pochodzą?
Warsztaty odbędą się w ramach 9. Festiwalu Kultur Świata "Okno na świat", którego hasłem jest w tym roku „Imigracja/Integracja”.

„SZLAKIEM GŁOSU – historia mówiona jako metoda zwalczania dyskryminacji”

Stowarzyszenie Arteria wraz z Partnerem - Instytutem Kultury Miejskiej realizuje projekt „SZLAKIEM GŁOSU – historia mówiona jako metoda zwalczania dyskryminacji”.
Każdy człowiek nosi w sobie wyjątkową historię: niepowtarzalną opowieść o swoim życiu. W naszym projekcie chcemy odkryć bogactwo doświadczeń mniejszości w Gdańsku- usłyszeć głos, zebrać wspomnienia, posłuchać o historii i emocjach związanych z różnorodnością społeczną i kulturową na Pomorzu.
 
Premiera dwóch słuchowisk "Stocznia jest kobietą. Opowieści kobiet ze Stoczni Gdańskiej 2"

Dokładnie rok po publikacji audioprzewodnika oraz mapy z wyznaczoną nową trasą spacerową po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej Stowarzyszenie Arteria oraz Instytut Kultury Miejskiej zapraszają na premierę dwóch słuchowisk. W projekcie "Stocznia jest kobietą. Opowieści kobiet ze Stoczni Gdańskiej 2" kontynuujemy przybliżanie codziennego życia pracownic i pracowników stoczni. Dzięki dotacji z Samorządu Województwa Pomorskiego udało nam się zebrać kolejnych 10 relacji mówionych.

Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów. Ogłaszamy nabór na warsztaty komputerowe dla osób starszych!

Stowarzyszenie Arteria wraz z partnerem projektu Instytutem Kultury Miejskiej zapraszają do udziału w warsztatach komputerowych dla seniorów i seniorek! W ramach projektu "Stocznia jest kobietą. Projekt seniorów i seniorek" zorganizowanych będzie szereg warsztatów dla osób starszych, które chcą zapoznać się z nowymi technologiami. Dzięki zdobytym umiejętnościom będziemy wspólnie tworzyć słuchowiska, aplikację do zwiedzania terenów postoczniowych publikację oraz cyfrowe archiwum Stoczni Gdańskiej!
 
Stocznia jest kobietą – projekt seniorek i seniorów

Stowarzyszenie Arteria rozpoczyna trzecią edycję projektu „Stocznia jest kobietą”. Tym razem podtytuł projektu brzmi „projekt seniorów i seniorek”, bowiem głównymi odbiorczyniami i odbiorcami działań będą dawne pracownice i dawni pracownicy Stoczni Gdańskiej.

Organizator:
Stowarzyszenie Arteria

Partnerzy: Instytut Kultury Miejskiej (Polska), Archiwum Historii Kobiet Narodowej Biblioteki Islandii (Islandia), Oslo and Akershus University College (Norwegia)

Projekt „Stocznia jest kobietą. Projekt seniorek i seniorów” realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Stocznia jest kobietą. Opowieści kobiet ze Stoczni Gdańskiej 2

Druga edycja herstorycznego projektu. W tym roku - dzięki dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Pomorskiego - kontynuujemy zbieranie historii mówionej i stworzymy dwa słuchowiska dotyczące pracy w tym zakładzie. Dzięki nim poznamy codzienną organizację życia w dawnej Stoczni Gdańskiej. Celem zbierania opowieści mówionych jest dotarcie do świadkiń i świadków historii i ocalenie od zapomnienia historii osób i miejsca niezwykłego na mapie i w dziejach Polski.
 
Kobiety dla Demokratycznej (R)ewolucji

Projekt realizowany w partnerstwie z Nadbałtyckim Centrum Kultury

IDEA:

„Kobiety dla Demokratycznej (R)ewolucji” to interdyscyplinarny projekt, na który składają się: warsztat międzykulturowy, warsztaty komiksowe, wydarzenia kulturalne, wystawy i publikacje prac stworzonych przez uczestniczki w trakcie warsztatów. Celem projektu jest zwrócenie szczególnej uwagi na rolę kobiet w sferze publicznej i społeczeństwie obywatelskim poprzez sztukę.

123
NASZE PROJEKTY:
Aktualności | O nas | About Us | Projekty | Dla mediów | Galerie | Publikacje | Kontakt | Mapa strony | English version